info@mertreklam.net +90 541 324 23 47

Yaka İsimliği

Modern çağda iş yaşamı üzerinde o kadar hızlı değişimler olmaktadır ki bizler bu değişimlere çoğu zaman ayak uydurmakda güçlük çekmekteyiz

Büyüyen şehirler, yükselen binalar, çoğalan insanlar ve tabiki yanın da getirdiği bazı sorunlar güvenlik bunların başında gelmektedir, büyük plazalarda olan kurumsal firmalar, kurumlar, devlet işletmeleri, resmi daireler, özel firmalar personel kontrolü ve güvenliğini sağlamak için çeşitli yöntemler denemekte ve uygulamaktadır.

Firmaların personellerinin tanıtımlarını ve çalıştıkları birimleri gösterir yaka kartlarına ihtiyaç duymaları tamamen güvenlik ve personel takibinden doğan bir zorunluluktur.

Yaka kartı Nedir?

Firmaların personellerine üzerinde isim ,resim ve birimlerinin olduğu bu kartlar personelin yetki alanı içinde şirket içinde girebileceği yerleri, işe giriş ve çıkış saatlerini mesaileri açısından takip edebilecekleri kartlardır.

Çoğunlukla bir ip yardımı ile boyuna veya klips yardımı ile kıyafetlerinin üzerine asılan bu kartlar ile personel tanıtımı ve takibi yapılabilmektedir ve tabii güvenlik takibi de yapılmaktadır.

Yaka kartları günümüzde firmaların elemanları için kullandığı bir kimlik kartı diyebiliriz.

Çalışanın takacağı kaliteli bir yaka kartı firma kurumsallığı ve müşterinin hizmet alırken kendisini güvende hissetmesini sağlar.

Yaka kartları ayrıca konferans, toplantı, fuar gibi etkinliklerde firmanızın tanıtımını yapmanızı sağlayabilir.

Öncelikle belirtilmesi gereken yaka kartları bir yerde kimlik görevinin görüyor olmasıdır. Özellikle de birçok devlet kurumunda da yaka kartı takılması zorunlu hale getirilmiştir. Birçok kurumda ki bu uygulamanın sebebi aslında bir yerde ki (kurum kuruluş) güvenliğin doğru şekilde sağlanıyor olmasına özen gösterilmesidir. Devlet kurumlarının yanı sıra birçok özel sektörde de çok fazla tercih edilen bir uygulamadır.

Çalışılan firmada ki kişilerin hangi statü de çalıştığını belirtir. Özellikle market veya giyim sektöründe çalışan kişilerin kıyafetleri genellikle aynıdır. Ve bu durumda hangi çalışanın neyden sorumlu olduğunu anlamakta zorlanırız.

Çalışanın neyden sorumlu olduğu da bu yaka kartlarında mevcuttur. Yaka kartları çeşit olarak genellikle mıknatıslı veya boyuna asmalı olarak iki şekilde kullanılır. Özellikle devlet kurumlarında boyuna asmalı tercih edilir. Gerek içeride çalışan personel gerekse de dışarıda ki güvenlik görevlisi. Bunun yanı sıra olarak da özelikle giyim veya iletişim sektöründe çalışan kişiler olarak isim ve görevlerinin yazılı olduğu mıknatıslı yaka kartı tercih edilmiştir.